شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

۶ غذا که با چربی مبارزه می کند

هنگامی که شما در حال تلاش برای خوردن غذای سالم هستید، یکی از بهترین حرکت هایی که می توانید انجام دهید این است که مواد غذایی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا احساس خوبی داشته باشید. غذاهای پر از خاصیت که  به شما کمک می کند که  از خوردن میان وعده ها جلوگیری کنید. یکی دیگر از حرکت هوشمندانه چیدن غذاهایی است که متابولیسم شما را بالا می برد تا به شما کمک کند کالری هایی را که می خورید بهتر بسوزانید

توت ها

تمشک، زغال اخته و توت فرنگی به طرز شگفت انگیزی کالری کمی برای طعم شیرین خود دارند (فقط حدود ۵۰ در هر فنجان!)، و محتوای فیبر آنها کمک می کند تا شما را سیر نگه دارد. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که انواع توت ها حاوی ترکیبات گیاهی خاصی به نام فلاونوئیدها هستند که ممکن است تولید یک هورمون را افزایش دهد که باعث سوختن چربی می شود.

6 غذا که با چربی مبارزه می کند

تخم مرغ

با ۶ گرم پروتئین و تنها ۷۰ کالری، تخم مرغ یک انتخاب بسیار عالی برای صبحانه مغذی و پر از پروتئین است . تحقیقات نشان داده است که خوردن پروتئین بیشتر در صبحانه باعث رضایت بیشتر و کاهش وزن می شود. در یک مطالعه، افرادی که تخم مرغ را جایگزین کردند، ۶۵٪ وزن بیشتر و ۱۶٪ بیشتر چربی شکم را از دست دادند.

6 غذا که با چربی مبارزه می کند

ماست یونانی

ماست به مدت طولانی به عنوان غذای خوب برای شما شناخته شده است، اما نه همه ی ماست ها. ماست یونانی دارای دو برابر پروتئین و نیمی از قند ماست معمولی است، و این باعث می شود که پرکالری تر باشد. پروتئین در مبارزه با چربی مهم تر است .یک مطالعه نشان داد افرادی که میزان پروتئین خود را از ۱۵ تا ۳۰ درصد کالری مصرف کرده اند ۴۴۱ کالری کمتری در روز مصرف می کنند.

ماست یونانی

چای سبز

دریافت کافئین خود را افزایش دهید. این چای ها دارای ترکیبات گیاهی به نام کاتچین هستند که به همراه کافئین به متابولیسم بدن کمک می کنند. مطالعات نشان می دهد که چای نوشیدن باعث افزایش سوختن چربی می شود که بیشتر از شروع کچلی تنها از کافئین است. چای بدون کالری و آنتی اکسیدان غنی است، بنابراین یکی از بهترین چیزهایی است که در تمام طول روز می توانید از آن لذت ببرید.

چای سبز

پسته های تازه

پسته ۶ گرم پروتئین در هر اونس و تنها ۱۰۰ کالری در هر ۳۰ عدد دارد. یک مطالعه نشان داد که خوردن پسته در پوسته آنها منجر به مصرف ۴۱ درصد کمتر کالری نسبت به خوردن آجیل خشک می شود.

پسته های تازه


درباره نویسنده :
مهشاد بختیاری
لوگو دکتر سلامت
مهشاد بختیاری
نظام پزشکی : ت - 6648 کارشناس تغذیه ، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم تحقیقات تهران اپراتور لاغری موضعی در کلینیک سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi