شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

افرادی که با بیماری دیابت زندگی می کنند باید

افرادی که با بیماری دیابت زندگی می کنند باید بر قند خون خود نظارت بیشتری داشته باشند تا بتوانند یک زندگی سالم داشته باشند. با توجه به توصیه های قبلی و دستورالعمل های جدید افراد دیابتی نیاز به حرکت بیشتری دارند. به منظور بهبود مدیریت قند خون، افراد دیابتی باید در هر ۳۰ دقیقه در طول دوره های طولانی مدت نشستن، کار بر روی کامپیوتر و یا تماشای تلویزیون۳ دقیقه یا بیشتر فعالیت های سبک حرکتی انجام دهند. این آخرین توصیه ی انجمن دیابت آمریکا(ADA)  به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می باشد.

 این فعالیت های حرکتی مناسب دیابت عبارتند از:

کشیدن بازوها به بالای سر، راه رفتن در محل کار، بلند کردن پاها و کشش آن ها، چرخیدن صندلی، تاب دادن و چرخش بدن و کشش بدن به طرفین.

پیش از این، ارتباط فعالیت فیزیکی سبک برای هر ۹۰ دقیقه عدم فعالیت طولانی توصیه می شد. این دستورالعمل های به روز، برای اطمینان از لحاظ جسمی و حرکتی در طول روز به منظور بهبود حال افراد دیابتی در نظر گرفته می شوند. این جنبش ها علاوه بر ورزش به طور منظم، برای افراد دیابتی وضع شده اند که با آن فعال تر شوند و قند خون آنها نرمال تر شود.

از آن جا که فعالیت بدنی روزانه، بیشتر می تواند کمکی در درمان آن ها باشد؛ این دستورالعمل ها و پیشنهادات بسیار عالی می تواند خیال آن ها را از این لحاظ راحت کند. این دستورالعمل ها هم چنین تأکید بر انواع خاصی از ورزش ها، ازجمله ورزش های هوازی، آموزش مقاومت، انعطاف پذیری، آموزش تعادلی و فعالیت های عمومی دارد.

انجام این ورزش ها که چگونه به افراد دیابتی کمک می کنند:

به عنوان مثال تمرینات هوازی باعث کنترل وزن، کنترل قند خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شوند. تمرینات هوازی و مقاومت به طور منظم مزایای بهداشتی برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، از جمله حساسیت به انسولین بهبود یافته و باعث تناسب اندام و افزایش قدرت عضلانی می شود. هم چنین، پیشنهادات فعالیت برای زنان مبتلا به دیابت حاملگی برای انجام ورزش های هوازی و مقاوم در برابر این بیماری نیز وجود دارد. ترکیب افزایش فعالیت بدنی با تغییر شیوه ی زندگی سالم برای جلوگیری از پیشرفت دیابت نوع ۲  برای این افراد بسیار حائز اهمیت است.

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi