شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

کنترل دیابت

کنترل دیابت در کلینیک سلامت

acupuncture

دیابت چیست؟

دیابت یا بیماری مرض قند یک اختلال و بی نظمی در سیستم متابولیسم است که خود را به شکل افزایش قند خون و بهم ریختن وضعیت دیگر عناصر متابولیکی چون تری گلیسیرید و کلسترول و … نمایان می سازد.

قند ناشتا ۲ بار در هفته بالای ۱۲۶ تعریف علمی دیابت است. گفته می شود نیمی از دیابتی های جهان از وضعیت دیابتی بودن خود مطلع نیستند و خود را سالم می دانند!! لذا این بیماری را “قاتل خاموش ” نامیده اند که به نظر نویسنده “موریانه سلامت” عنوان مناسب تری است.

علل موریانه سلامت  :

چاقی ، پرخوری ، بی تحرکی ، سابقه خانوادگی و در یک کلام شیوه نامناسب زندگی از علت های اصلی شیوع این بیماری متابولیک هستند.

درمان دیابت:

بدیهی است اولین قدم در درمان یک بیماری مزمن که حاصل شیوه نامناسب زندگی است اصلاح سبک زندگی است به عبارتی بایستی آن روش مندی بیمارگونه زندگی شناسایی و تغییر یابد. در غیر اینصورت نباید منتظر معجزه دارو باشیم.

درمان دیابت در کلینیک سلامت :

کلینیک سلامت به عنوان اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران تحت نظر وزارت بهداشت سالهاست که برنامه جامع کنترل دیابت را عملیاتی نموده است و حتی به پشتوانه کار تیمی خوب توانسته گاید لاین هایی بومی برای دیابت در ایران طرح و ارائه کند.

کنترل موفق ۱۰۰۰ بیمار دیابتی نیروهای مسلح در کلینیک سلامت تجربه ماندگاری در تاریخ ۳۰ سال اخیر مجموعه بهداشت و درمان کشور است.

ویزیت فوق تخصص غدد ، ارائه برنامه های جامع تغذیه و ورزش و شرکت بیماران در همایش های آموزشی و کارگاههای موفقیت از جمله برنامه های کلینیک سلامت برای مدیریت و کنترل دیابت است.

به جرات می توانیم ادعا کنیم که تا کنون نداشته ایم کسی را که به کلینیک سلامت مراجعه کند و دیابت خود را کنترل شده نبیند.شعار ما در کلینیک دیابت سلامت این است :

“با دیابت هم می توان زندگی با نشاطی داشت”

از عزیزان دیابتی تقاضا داریم تا فرصت سلامت آفرینی را از دست نداده اند برای کنترل این نقص ساده متابولیکی همت کرده آستین بالا بزنند.

خدمتگزاران شما در کلینیک دیابت سلامت آماده و عاشق آن هستند که امر کنترل بیماری و تغییر مسیر زندگی به سمت سلامت را برای شما آنچنان تسهیل کنند که پس از یک دوره حداکثر ۳ یا ۴ ماهه خود را فاتح نبرد “طوفان سرخ” ببینید و با سربلندی و انرژِی برای ۸۰ و ۹۰ سالگی خود برنامه ریزی کنید.

 

“کلینیک سلامت مجری برگزاری جشن ۱۰۰ سالگی بیماران دیابتی در ایران”

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi