شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی تزریق گاز کربن دی اکسید در مواضع مختلف بدن با کاربری های گوناگون است.

تکنولوژی کربوکسی تراپی در ابتدا بمنظور درمان زخم های دیابتی و عروقی بکار رفته است و بعدها با مشاهده اثرات فیزیولوژیک تزریق دی اکسید کربن در بافت به عنوان روشی غیر تهاجمی ، آسان و بدون درد با کاربری های جدید لاغری موضعی و پوست و زیبایی  مورد استقبال درمانگران و مراجعین کلینیک های لاغری  و زیبایی در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا  قرار گرفته است.

از جمله نکات قابل توجه در درمان با روش کربوکسی تراپی آن است که تا کنون هیچ عارضه جانبی برای کربوکسی تراپی گزارش نشده است.

هدف از بکارگیری این متد،  پیشگیری و درمان عوارض ناشی از روند aging ویا سالمندی همچون سلولیت، چین و چروک، انباشتگی چربی در نواحی گوناگون بدن و عدم تناسب اندام است.

کربوکسی تراپی

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی:

با تزریق گاز کربن دی اکسید در موضع بافت دچار هیپوکسی و یا کمبود اکسیژن میگردد بدن در مواجهه با کمبود اکسیژن واکنش های همچون گشادی عروق و مویرگ ها را نشان داده و در نتیجه جریان خون بافتی افزایش میابد همچنین کربن دی اکسید با انجام واکنش هایی در بافت کربنیک اسید مولکولی تولید میکند که سبب کاهش PH بافت شده و بر اساس اثر بوهر سبب آزادسازی هرچه بیشتر اکسیژن در موضع میگردد همچنین تغییر PH وبهبود متابولیسم سبب افزایش تونیسیته و ظاهر پوست موضع میگردد. نتیجه تمامی این فرآیندها در بدن افزایش سوخت وساز کلی و تحریک کلاژن سازی و فعالسازی اکسیداسیون چربی در سلول های چربی است.

کربوکسی تراپی

این متد درمانی در ترکیب با دیگر روش های لاغری موضعی همچون اولتراسوند، RFو مزوتراپی و… سبب تسهیل و تسریع اثر درمان های دیگر نیز بکاربرده میشود.

موارد استفاده کربوکسی تراپی درمان سلولیت و چاقی موضعی در نواحی رانو شکم و پهلو و همچنین از بین بردن جای جوش و اکنه ، استرچ مارک و چین وچروک و بهبود سیاهی و تیرگی اطراف چشم است.

موارد منع استفاده از این روش شامل بیماری های ایسکمیک حاد قلبی ، آمبولی، ترومبوفلبیت، نارسایی کلیوی، فشارخون درمان نشده و بارداری است.


درباره نویسنده :
مریم خادم
لوگو دکتر سلامت
مریم خادم
کارشناس تغذیه در کلینیک سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi