شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

چه عواملی باعث مشکلات کمر می شوند؟

کمردرد به ندرت ناشی از مصدومیت یا یک حادثه می باشد. کمردرد ممکن است با یک کشیدگی ساده شروع شده باشد. با گذشت زمان، عوامل دیگری مانند رانندگی طولانی یا خم شدن های زیاد و یا بلند کردن مکرر اجسام سنگین در تشدید کمر درد نقش موثری دارند. زمانی که تمام عوامل در کنار یکدیگر قرار می گیرند، مشکل قابل توجهی را به وجود می آورند.

رمز برخورداری از یک کمر سالم، حفظ تعادل خوب ستون فقرات در طولانی ترین زمان ممکن می باشد. ستون فقرات انسان، همانند یک ستون عمودی وزن بدن را حفظ می کند، حال آنکه ستون فقرات حیوانات همانند یک ستون افقی وزن بدن را حمایت می کند. ستون فقرات طبیعی چهار قوس ظریف و پیوسته دارد که به کاهش شدت ضربه کمک می کنند و موجب انعطاف پذیری می شود. قوس طبیعی کمر اجازه می دهد وزن در ساختمان های مختلف ستون فقرات تقسیم شود.

اگر گودی افزایش یافته ی کمر، کمر صاف یا با قوس کم، شانه های گرد یا وضعیت بدنی رو به جلویی دارید، و یا اگر مدت طولانی را در وضعیت های شغلی پر اضطراب سپری می کنید، ستون فقرات شما در وضیعت تعادل طبیعی خود نیست. این وضعیت موجب کشیدگی لیگامان ها شده و یا ساییدگی بعضی قسمت های ستون فقرات را فراهم می آورد.

تعادل رمز تندرستی است.

human

به خاطر داشته باشید که تاثیر مجموعه ای از عوامل همون وضعیت بدنی ضعیف، مکانیک های غلط بدن، عادت های پر اضطراب شغلی و زندگی، کاهش آمادگی جسمانی مشکلات کمر را به وجود می آورند. اینها عوامل خطرزای صدمات کمر هستند. به هر اندازه ای که می توانید آنها را حذف کنید تا یک کمر سالم داشته باشید.

ret

رایج ترین اختلال های کمر به قرار زیر است:

– گرفتن عضله

-کشیدگی یا بیرون زدگی دیسک

-فتق دیسک

– کشیدگی های حاد عضلانی و لیگامانی

-کشیدگی های مزمن عضلانی و لیگامانی

-سفتی مفاصل

– آرتروز استخوان

 

اکرم مهری

کارشناس ارشد حرکات اصلاحی

 

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *