دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

چه زمان چاقی به یک معضل تبدیل می شود؟

چه زمان چاقی به یک معضل تبدیل می... ,    منتشر شده در 62 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      93   پرینت       

افرادی که با مشکل اضافه وزن درگیر هستند، خواسته یا ناخواسته در معرض یک سری افکار منفی، توصیه های ناکارآمد و روش های غیر علمی قرار می گیرند.

این شرایط می تواند در گذر زمان وضعیتی را ایجاد کند که فرد از لحاظ روانی از تلاش برای لاغری زده شده و از لحاظ بدنی هم مقاومت نسبت به رژیم و لاغری را تجربه کند.

این وضعیت می تواند آنقدر پیچیده و آسیب زا باشد که به معضلی بزرگ برای فرد تبدیل شود و ابعاد متخلف زندگی فرد از قبیل خانوادگی، شغلی، اجتماعی و تفریحی را تحت تاثیر قرار دهد.

چه زمان چاقی به یک معضل تبدیل می شود؟

در این راستا می توان عمده دلیل ایجاد چنین وضعیتی را در روش های غیرعلمی و کاملا تبلیغاتی و نه براساس سلامت و اصول پزشکی صحیح، جستجو کرد. وقتی فردی در مواجهه با مشکلی احساس درماندگی کند، به هر وسیله ای توسل می جوید تا درمانی سریع اتفاق بیفتد. این حالت برای بیشتر مردم اتفاق می افتد چون دنبال سریع ترین راه می روند نه بهترین راه.

بعضی از افراد هم از این نقطه ضعف سوءاستفاده کرده و تبلیغات مختلف را به راه می اندازند. وقتی مسیر و روش غیرعلمی باشد، تبلیغات بیشتر نیاز هست و این تبلیغات هم در زمان احساس درماندگی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. هرچه روش درمان غیرعلمی تر باشد معضل چاقی برجسته تر و پیچیده تر می شود، چون ابتدا برای جلب مخاطب رژیم سخت می دهند تا سریع چند کیلو وزن از فرد کم شود و همین باعث مقاومت بیشتر بدن برای لاغر شدن می شود.

در این راستا توصیه می شود که سبک زندگی فرد برای لاغر ماندن باید تغییر کندو نه صرفا کم غذا خوردن و زیاد ورزش کردن. همچنین تحت تاثیر تبلیغات نبودن و راهنمایی گرفتن از افراد متخصص قابل اعتماد و کسانی که با روش علمی لاغر شده و لاغر مانده اند، می تواند نتیجه بهتری برای فرد به همراه داشته باشد.


درباره نویسنده :
دکتر علی محمدی
لوگو دکتر سلامت
دکتر علی محمدی
لیسانس روانشناسی دانشگاه گیلان ، فوق لیسانس مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی تهران دانشجوی دکتری مشاوره دانشگاه خوارزمی تهران عضو انجمن مشاوره ایران روانشناس و مشاور کلینیک سلامت از سال 1392 تا کنون

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *