شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

پرپین آلا ، ارگانیک

لوگو دکتر سلامت

پرپین آلا ، ارگانیک

ارگانیک بودن ، ویژگیهای منحصر به فرد محصولات آرایشی بهداشتی حاوی پرپین آلا

 ویژگیهای منحصر به فرد محصولات آرایشی –بهداشتی حاوی پرپین

لغت ارگانیک به معنی طبیعی ونه شیمیایی است و محصول ارگانیک محصولی است که ۸۰% مواد سازنده آن را مواد طبیعی یا گیاهی  تشکیل دهد.

 محصول ارگانیک سلامت محور است.

یکی از گیاهانی که در ارزیابی های بالینی تاثیرات خیلی خوبی از آن ،برروی پوست مشاهده شده گیاه پرپین آلااست. این گیاه به علت داشتن مقادیر زیاد آنتی اکسیدان شامل ویتامینE وC واسیدهای چرب امگا-۳ بخصوص لینولنیک اسید  کاندیدای عالی برای استفاده در محصولات آرایشی بهداشتی ارگانیک  است.

هم اکنون محصولات ارگانیکی ازگیاه پرپین آلا تولید و از خواص درمانی آن استفاده می شود.یکی از این محصولات کرم های دست وصورت است .این کرم هابه سرعت جذب پوست شده و لایه های زیرین پوست از سودمندی این گیاه بهره می برند.

مطالعات نشان می دهد در صورت استفاده از کرم ویا سایر محصولات ارگانیک حاوی پرپین آلا ، به دلیل سازگاری بیشتر با بدن انسان آسیبی به پوست نمی رسد وباعث شادابی مضاعف پوست می گردد. این محصولات ملایم بوده و برای هر نوع پوستی مناسب است ، نکته مهم این محصولات ایمن وبدون عارضه بودن برای مصرف کننده است.علاوه بر بی خطری پرپین آلا  برای پوست ، چون در تهیه آنها از نگهدارنده های شیمیایی نیز استفاده نمی شود، مشکلاتی همچون حساسیت (یکی از مشکلات مهم صنعت آرایشی وبهداشتی) ، سوزش والتهاب پوستی ، درماتیت و پیش نمی آید.

 حلیمه کریمی 

کارشناس ارشد تغذیه

References:

-U.S. Food and Drug Administration.2015.

-A Review on Purslane Plant –Its Nature and Biomedical Benefits. Int.J.Biol.Res.2014.

-Purslane  as  Phytogenic Substance . J.Herb.Med.Plant.2013;19(3).

-Uddin, K; et al. Purslane Weed: A Prospective Plant Source of Nutrition, Omega- 3 Fatty Acid ,and Antioxidant Attributes. The Scientific World  Journal.2014.

-Okafor I.A ,Ezejindu , D.N. Phytochemical Studies on Portulaca Oleracea Plant. G.J.Biol.Agri.Heal.Sci. 2014;3(1),132-136.

 

 

logo-samandehi