شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

ورزش های قدرتی چه نوع ورزشی هستند؟

حرکات ورزشی قدرتی، حرکاتی هستند که در آن عضلات بدن وزنه ای را جابجا می کنند. این حرکات شامل کار با ماشین های بدنسازی، بلند کردن وزنه ها، حرکات نرمشی یا ورزش های ایستگاهی هستند.

ماشین های بدنسازی

این ماشین ها دارای قابلیت تنظیم و انتخاب وزنه دلخواه هستند؛ به طوری که می توانید با قرار دادن یک میله در بین وزنه ها یا چرخاندن یک پیچ که فشار مایع را کم و زیاد می کند وزنه مورد نظر را انتخاب کنید.

کار با وزنه آزاد

وزنه های آزاد، به دستگاه متصل نیستند و شامل دمبل و هالتر هستند. دمبل وزنه کوچکی است که با یک دست می توان بلند کرد. هالتر میله ای است که دو سر آن وزنه اضافه کرده و با دو دست بلند می کنید.

 

حرکات نرمشیورزش های قدرتی چه نوع ورزشی هستند؟

در این جا از وزن بدن به عنوان وزنه استفاده می شود و شامل حرکات شنا، بارفیکس، شکم و اسکات است. می توانید به وسیله باندهای کشی به دور مچ دست ها یا پاهای خو وزنه ببندید تا فشار بیشتری به عضلات شما وارد شود.

ورزش های ایستگاهی

در این جا باید مراحلی را پشت سر بگذارید و در هر مرحله حرکت متفاوتی انجام دهید که ممکن است شامل استفاده از ماشین های بدنسازی، وزنه های آزاد، حرکات هوازی یا حرکات استقامتی باشد. پس از پایان هر مرحله استراحت کوتاهی کرده و سپس وارد مرحله بعدی می شوید.

فایده حرکات قدرتی چیست؟

حرکات قدرتی عضلات را قوی تر و انعطاف پذیرتر کرده و استخوان ها را محکم تر می کند و با داشتن عضلات قوی تر و استخوان های محکم تر، احتمال آسیب دیدگی کمتر می شود. هر چه قوی تر باشید، کارهای روزانه برایتان آسانتر شده و مدت زمان بیشتری می توانید بدون احساس خستگی فعالیت کنید.


درباره نویسنده :
اکرم مهری
لوگو دکتر سلامت
اکرم مهری
کارشناس تربیت بدنی ، کارشناس ارشد حرکات اصلاحی مشاور ورزشی کلینیک سلامت از سال 1391 تاکنون

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi