شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

واقعا ماساژ لاغر میکند یا این حرفها فقط اغراق وتبلیغات است ؟

واقعا ماساژ لاغر میکند یا این حرفها فقط اغراق وتبلیغات است ؟

واقعا ماساژ لاغر میکند یا این حرفها فقط اغراق وتبلیغات است ؟

لاغری با ماساژ

ولی واقیعت این است که ماساژ می تواند درکنار ورزش ورژیم مخصوصا برای آن دسته از چربی های سخت مکمل خوبی باشد.

لاغری  با ماساژ حکم کاتالیزور را دارد.کاتالیزوری که با تغذیه مناسب و ورزش کردن راه رسیدن به لاغری را کوتاه می کند .کسی که سالهاست ورزش هوازی دارد وبه تازگی وارد عرصه ماساژ لاغری شده است  این جمله را بیان میکند(برای بدست آوردن اندامی متناسب باید مجموعه ای از عوامل دست به دست هم دهند تا فرد در این راه موفق شود نباید تصور کنیم فقط یک راه وجود دارد بلکه مجموعه ای از عوامل برای تناسب اندام سالم وماندگار لازم است )

تکنیک های مختلفی برای ماساژ دادن وجود دارد از جمله(حرکات سراندن ومالشی ورزدادن و ضربه ای )

حرکت سراندن (افلوراژ)حرکتی است که به عنوان مقدمه ماساژ لاغری شناخته میشود این حرکت با سراندن کف دست ها در یک جهت انجام میشود که هنگام بازگشت به نقطه شروع فشاری سطحی وارد میکند .

هدف از انجام این حرکت بالا بردن گرما وافزایش جریان خون موضعی است.ماساژ لاغری در واقع زمانی به کمک فرد می اید که چربی های انباشته بعضی نقاط بدن نیاز به گزینه ای غیر از ورزش دارد .

حرکت ورز دادن

روی نواحی شکم نشیمنگاه بالای پاها امثال آن انجام میشود این حرکت عضلات رافشرده و بلند میکند سپس رها میکنیم این حرکت باعث بالا رفتن جریان خون وگرم شدن بافت ها و بالا رفتن قابلیت ارتجاعی عضلات میشود .

چند جلسه ماساژ لازم است؟

بدن انسانها باهم متفاوت است (چربی ها میزان هورمون هاو بیماریهای زمینه ای و آمادگی جسمانی و…) باعث تفاوت بدن انسانها می شود .

بنابراین دو شخص از لحاظ قد و وزن و نواحی چربی یکسان باشند باز نباید توقع داشت در یک زمان یکسان به نتیجه مشابه هم دست پیدا کنند .

معمولا باید حداقل دو بار و نهایتا سه بار در هفته برای ماساژ مراجعه کنند .

چاقی موضعی

بعضی از افراد هستند که تنها در برخی از نقاط بدن چاق هستند  مثلا برخی از خانم ها در بازو و پهلو چربی زیادی دارند  که تاکنون با ورزش و رژیم  از بین نرفتند این جاست که آشنایی با انواع چربی ها بکار میاید .

چربی ها دو دسته اند سفید و قهوه ای

چربی سفید آن نوع چربی هستند که با ورزش کردن ورژیم مناسب از بین میرود .

چربی های قهوه ای همان چربی هایی موضعی هستند که به آسانی از بین نمیروند که در مرحله اول نیاز به آب رسانی ونرم شدن دارند تا در مرحله بعد بتوان آن را از بین برد.برای از بین رفتن چربی های کهنه باید آب به مقدار فراوان نوشید و با انجام فعالیت ورزشی و یا ماساژهای خاص می توان بافت چربی نرم میشود و به مرور زمان از حجم شان کاسته میشود .

ماساژ تقویت کننده عضلات وایجاد کاهش وزن

ماساژ لاغری برای سفت شدن وتقویت عضلات نواحی مختلف بدن استفاده می شود ، در این تکنیک ها مشکلات زمینه ای پوست از جمله سلولیت هم درمان میشود .کارشناسان برای درمان این بیماری و دفع سموم از بدن و نیز حرکت دادن سموم به غدد لنفاوی ودر نهایت تخلیه شان در بدن از تکنیک هایی مانند تخلیه لنف و سراندن مالشی بیش از سایر تکنیک های متداول استفاده میکنند .

برای لاغر شدن افراد از ماساژهای مختلف استفاده می شود ،برای ناحیه شکم از تکنیک ضربه ای استفاده میکنند که هیچ آسیبی برای بافت ها واندام های داخلی بدن ندارد وصرفا باعث سفت شدن عضلات همان ناحیه از بدن میشود .

ماساژ لاغری باعث حرکت بافت های چربی نمیشود بلکه باعث افزایش متابولیسم بدن ، افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی در همان عضو میشود و در نهایت بدن برای تبدیل انرژی بیشتر از بافت های چربی استفاده میکند .

سحر بیات کارشناس ورزش


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi