شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

معرفی طعم های جدید برای نوزادان

محققان مرکز مونل در فیلادلفیا کشف کردند که سیستم حسی کودک می تواند طعم های غذایی رژیم غذایی خود را که از طریق جریان خون مادر به مایع آمنیوتیک منتقل می شود، طعم بخورند.
شیر، طعم های جدید را معرفی می کند
نوزاد شما طعم جدیدی در طول شیردهی دارد. ادویه جات ترشی جات، گیاهان و طعم های طبیعی از غذاها مانند پیاز و سیر می تواند شیر مادر را طعم متمایز می دهد. این نوزاد شما را به طعم غذاهای رژیم غذایی شما معرفی می کند. توئی ارمول، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: “مادران شیر ده باید انواع غذاها، به ویژه میوه ها و سبزیجات، غذا را برای حداکثر کردن محتوای تغذیه ای شیر مادر خود در نظر بگیرند.” . “نوزادان از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و طعم دهنده بهره مند کنید. ”

بیشتر از یک بار غذا بخورید
نوزادان به طور طبیعی از چیزهای جدید ترس می برند، بنابراین ممکن است مجبور شوید چندین بار غذای یک بار غذا بخورید تا کودک شما طعم آن را بگیرد. عروول می گوید: “اگر بچه ها غذا را رد کنند، لزوما این بدان معنا نیست که آنها آن را دوست ندارند.” “در چند روز مجددا غذا را دوباره بسازید تا در معرض قرار گرفتن و آشنایی قرار بگیرید. یکی از بهترین چیزهایی که والدین می توانند انجام دهند این است که خوردن غذا لذت بخش باشد. از فشار دادن فرزندتان برای خوردن غذاهای خاص استفاده کنید. رفتار خوب غذا خوردن در مقابل فرزندانتان را حفظ کنید افشای آنها به انواع غذاهای جدید و تکراری است. ”

معرفی طعم های جدید برای نوزادان
هنگامی که کودک شما به غذاهای آماده تغذیه می کند، غذاهای حاوی ادویه هایی را که بخشی از فرهنگ غذای خانواده شما هستند، مانند دارچین، پودر کری،سیب زمینی یا سیر، تهیه کنید. اجتناب از ادویه های بسیار تند که می تواند دهان یا زبان مانند فلفل یا سس داغ ، تا زمانی که کودک شما کمی بزرگتر باشد. همچنین، نمک را تا مقدار حداقل نگه دارید، به طوری که کودک شما به طعم های طبیعی غذاهای عادت کند.


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *