شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

مشاوره و روانشناسی

مشاوره و روانشناسی در کلینیک سلامت

Counseling

نقش مشاوره و روانشناسی در درمان چاقی چیست؟

اگر چه سالهاست که در آمریکا اعلام شده است چاقی یک بیماری چند علیتی است و درمان آن نیاز به یک تیم تخصصی دارد اما هنوز هم درجامعه ما بعضی از همکاران  تعذیه یا پزشک یک تنه به جنگ چاقی می روند! و با دادن رژیم های غذایی خاص ادعای لاغری سریع و بدون بازگشت می کنند.

واقعیت این است وضعیت روحی و عصبی  در بوحود آمدن چاقی یکی از علل مهم و غیر قابل انکار است. استرس ها و فشار های عصبی جدا از آنکه اغلب باعث پر خوری عصبی می شوند و مستقیما در ایجاد چاقی دخیل اند با برهم زدن شرایط متابولیسمی بدن نیز می توانند باعث ذخیره چربی در بدن گردند. متاسفانه عدم آگاهی از مهارتهای زندگی و استفاده از واکنشهای دفاع روانی سبب بسیاری از رفتارهای غذایی نادرست و افزایش شیوع چاقی گردیده است .این وضعیت  بدون تلاش و مدیریت یک روانشناس با تجربه قابل اصلاح نیست.

 

مشاوره و روانشناسی در کلینیک سلامت :

ما در کلینیک سلامت در ۱۰ سال اخیر از ظرفیت های حوزه روانشناسی برای درمان اضافه وزن و چاقی فراوان بهره برده ایم به گونه ای که به صراحت اعتراف می کنیم اگر تلاشها و اصلاحات روانشناسی در طور دوره درمان نبود توفیقات ما به این اندازه نبود.

روانشناسی در کلینیک لاغری دکتر سلامت یکی از ۴ پایه اصلی درمان است.روانشناس در مواجهه با عادتهای تغذیه ای نامناسب اعم از پرخوری و بد خوری ضمن مداخله و راهنمایی بیمار تیم درمان را هم در انتخاب روش مناسب درمانی یاری می رساند.

لذا پیشنهاد می کنیم عزیزانی که در ابتدای ورود به کلینیک به قسمت پذیرش مراجعه می کنند درخواست خدمات روانشناسی جزو انتخاب های اولشان باشد و این موضوع را مهم بدانند و به یاد داشته باشند که :

“مشاوره روانشناسی چراغ راه رسیدن به موفقیت در درمان چاقی و لاغری است”


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi