شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

متخصص غدد

لوگو دکتر سلامت

متخصص غدد

مشاوره غدد

بیماری دیابت بدلیل اینکه اکثر سیستم ها و ارگان های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد طوفان سرخ لقب گرفته است برای درامان ماندن از عوارض دیابت متخصصین پرحوصله علمی و خلاق مورد نیاز است ، کلینیک سلامت  با برخورداری از چنین غدد فرآیند کنترل قندخون را به طور کامل برای مراجعین به اجرا می گذارند.

 

انسولین

متاسفانه در ایران نگرش صحیحی نسبت به تزریق انسولین وجود ندارد برای شناخت عمق این فاجعه کافیست بدانیم بدانیم  که گفته می شود در کشورهای اروپایی از هر صدنفر بیمار دیابت نوع ۲ هفتاد نفر انسولین می زنند در حالی که این  عدد در ایران از هر صد نفر ۷ نفر می باشد. حدود ۱۰ تا ۱۵ علت که عموما نگرش های نادرست نسبت به انسولین می باشد وجود دارد . در کلینیک سلامت همکاران غدد به همراه کارشناسان تغذیه به اصلاح این نگرش ها می پردازند لذا مقاومت بیمار شکسته و موافقت وی حاصل می گردد . آموزش تزریق انسولین  تنظیم دوز آن زیر نظر متخصص غدد انجام می شود.

 

زخم پا

عدم کنترل قندخون بیماران دیابتی باعث می شود قند خون در ادرار دفع شود . و بدلیل اسمولاتی بالا آب را هم با خود به داخل ادرار دفع می کند به این طریق پوست بدن این افراد خشک می شود . خشکی پوست به همراه آسیب اعصاب اندام تحتانی زمینه تشکیل زخم پای دیابتی را فراهم می سازد ، به گفته معاونت محترم سلامت وزارت بهداشت سالیانه ۱۷۰۰۰ قطع عضو به خاطر دیابت در ایران صورت می گیرد . در کلینیک سلامت آموزش های لازم برای جلوگیری از زخم و قطع پای دیابتی صورت می گیرد