شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

غم چه اثری بر بدن شما دارد؟

حتماً تا به حال شنیده اید که افسردگی بالینی با مسائل مربوط به سلامتی مانند بیماری های قلبی و دیابت مرتبط است و باعث ایجاد اختلالاتی در بدن می شود. فشار حملات غم و اندوه بر بدن، ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

با توجه به مطالعات جدید، احساس افسردگی می تواند سطح مواد شیمیایی مربوط به استرس را در مغز شما تغییر دهد. این مواد شیمیایی می توانند پروتئین های التهابی خون را که در ارتباط با بیماری های قلبی، سکته مغزی هستند سوخت و ساز بدن را بیش از حد افزایش دهند.

غم چه اثری بر بدن شما دارد؟

غم و اندوه چگونه از مغز به بدن شما منتقل می شود؟

زمانی که شما احساس ناراحتی پیدا می کنید، سطح مواد شیمیایی مغز افزایش می یابد که همین موضوع  باعث ایجاد پریشانی در شما می شود. این مواد ممکن است تأثیر منفی بر بدن داشته باشند و به سیستم ایمنی آسیب وارد کنند که به طور بالقوه با افزایش خطر ابتلا به بیماری ها در ارتباط است.

مطالعات نشان می دهند که این مواد گاهی باعث انتشار یک پروتئین می شوند که منجر به التهاب رگ ها و تحریک بیماری های قلبی و عروقی می شود.

اثر دومینو بر ناراحتی:

اگر غم و اندوه دارید ممکن است افسردگی نباشد و می توانید آن را در بدن کاهش دهید. هنگامی که ناراحتی تکرار شود، فرد دچار استرس می شود که این استرس زایی باعث سردرد، درد مفاصل، درد عضلات و ضربه به سیستم ایمنی بدن می شود و به طور کلی این سایش و پارگی باعث بیماری های مختلف دیگر نیز می شود. عادات غذا خوردن نیز می تواند تنزل پیدا کند. افراد غمگین به طور قابل توجهی تمایل به خوردن چیزهای کم ارزش دارند که آن ها را در معرض افزایش وزن قرار می دهد که در دراز مدت تبدیل به فشار خون بالا و بیماری های قلبی و حتی دیابت می شود. از دیگر عوارض غم، بالا رفتن سطح هورمون های استرس زا مانند کورتیزول می باشد که باعث فشار خون بالا و پایین آمدن کیفیت خواب می شود.

غم چه اثری بر بدن شما دارد؟

چطور مسائل اطراف را تغییر دهیم؟

خوشبختانه کاهش غم می تواند در زمان کوتاهی انجام پذیر باشد. با یک افکار آگاهانه و سبک زندگی مناسب می توانید غم را در بدن خنثی کنید. اندیشه منظم، ورزش، بهداشت، خواب مناسب و یک رژیم غذایی درست می تواند باعث کاهش استرس و تأثیر آن بر ذهن و بدن شما شود. سعی کنید ترجیحاً خود را از مضرات بالقوه غم محافظت کنید. و راه هایی برای کاهش آن و افزایش شادی در زندگی خود شوید.

غم چه اثری بر بدن شما دارد؟


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi