شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

شروع سالم برای کاهش چاقی کودکان

انتخاب غذا و تغذیه مادر قبل و در دوران بارداری می تواند تا حد زیادی به سلامت آینده فرزندان خود کمک کند. زنان دارای یک زندگی سالم کودکان را با نقص های زاد و ولد و مشکلات سلامتی مزمن مواجه نمی کنند. بنابراین چه شیوه زندگی سالم است؟
برای زنان باردار، عادت های کلیدی شامل خوردن غذاهای مختلف، تضمین مصرف کافی از ویتامین ها و مواد معدنی، به دست آوردن مقدار مناسب وزن، شرکت در فعالیت بدنی منظم و اجتناب از مواد مضر است.
هنگامی که کودک وارد شده است، مهم است که نوزادان از ابتدا از تغذیه مطلوب برخوردار باشند. مطالعات نشان داده اند که تغذیه با شیر مادر مزایای سلامتی و پس انداز مالی را برای کودک و مادر فراهم می کند. علاوه بر خوردن درست از هنگام تولد، عادت های فعالیت بدنی در سنین اولیه هم مهم است. بچه های فعال برای زندگی بهتر از کسانی هستند که دوران کودکی خود را در مقابل یک صفحه نمایش تلویزیونی یا ویدیو گذرانده اند.

شروع سالم برای کاهش چاقی کودکان
خوردن درست در حین بارداری
مادران برای داشتن غذای مورد نیاز برای بارداری سالم نیاز به غذاهای مختلفی از همه گروههای غذایی دارند. زنان باردار نیاز به یک رژیم غذایی متعادل از جمله دانه های کامل، میوه ها، سبزیجات، پروتئین ناب، لبنیات کم چرب و چربی های سالم دارند. یک مکمل مولتی ویتامین / مواد معدنی قبل از تولد ممکن است توسط پزشک یا متخصص تغذیه توصیه شود تا اطمینان حاصل شود که آهن، اسید فولیک و سایر مواد مغذی به اندازه کافی دریافت خواهید کرد. از آنجا که زنان باردار در معرض خطر بیشتر مسمومیت غذایی هستند مهم است.

افزایش وزن سالم در دوران بارداری
در حالی که بارداری زمان برای از دست دادن وزن نیست، زنان نباید از شکم های در حال گسترش خود به عنوان یک بهانه برای خوردن بیش از ضروری استفاده کنند. مقدار مواد غذایی که زنان در دوران بارداری نیاز دارند، به عوامل متعددی از جمله شاخص توده بدنی (BMI) قبل از بارداری بستگی دارد، در حالیکه میزان وزن، سن و اشتهای او افزایش می یابد.
بسیاری از زنان از اضافه وزن یا چاقی دوران بارداری شروع می کنند؛ بسیاری از زنان در دوران بارداری وزن بیشتری دارند. تحقیقات نشان می دهد خطر مشکلات در طول حاملگی و زایمان کمترین میزان افزایش وزن در محدوده سالم است. چاقی در دوران بارداری برای مادر و کودک خطرناک است.

مزایای شیردهی
برای تغذیه مطلوب برای نوزاد شما، آکادمی تغذیه و رژیم غذایی توصیه می شود برای شش ماه اول به طور انحصاری برای تغذیه با شیر مادر برای ارائه تغذیه مطلوب و حفاظت از سلامتی و ادامه تغذیه با اضافه کردن مواد غذایی تکمیلی از ۶ ماه تا حداقل ۱۲ ماه سن.
علاوه بر ارائه بهترین تغذیه، تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به عفونت گوش، بیماری های تنفسی، عفونت های دستگاه گوارش و احتمالا سندرم مرگ ناگهانی نوزاد و چاقی را کاهش می دهد. تغذیه با شیر مادر همچنین از مزایای کمک در کاهش وزن پس از زایمان و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و تخمدان برخوردار است.

شروع سالم برای کاهش چاقی کودکان


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *