شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

سلامت عرصه آزمون و خطا نیست

لوگو دکتر سلامت

سلامت عرصه آزمون و خطا نیست

” سلامت عرصه آزمون و خطا نیست ”   دکتر سلامت زاده

سیبل

اینجانب طی ۱۳ سال گذشته مراجعین متعددی داشته ام که به هوای لاغری سریع و رساندن خود به مراسمات خاص دست به روش های لاغری مختلفی زده اند اکثر قریب به اتفاق ایشان یا وزن کم نکرده اند یا دچار برگشت وزن شده اند اما نکته دردناک اینجاست که بسیاری هم گرفتار عوارض غیر قابل درمان شده اند .

جوان رشیدی که به خاطر حذف صبحانه و شام برای لاغری سریع به مدت ۱۰ سال است که روزانه پنتوپرازول و رانیتیدین می خورد اما از درد معده رنج می برد . خانم میانسالی که به قول خودش مو بر سرش نمانده است .خانم شیردهی که با رژیم نامناسب قدرت تولید شیر را از دست داد و مادری که به خاطر روش نادرست لاغری افسردگی و سرخوردگی را تجربه کرده و روزانه با قرص های قوی آرامبخش خود را در یک وضعیت شکننده نگه داشته است . سوال اساسی این است آیا ما اجازه داریم برای لاغر شدن و رسیدن به سلامتی به هر روش روی بیاوریم ؟ هر کس هر پیشنهادی داد از فردا دنباله روی از ایشان را شروع کنیم ؟!

ما گاهی برای خرید یک عطر و ادکلن ساعت ها وقت می گذاریم دقت می کنیم که بوی آن برای ما مطبوع باشد ، حساسیت پیدا نکنیم دچار سردرد نشویم و…. از فروشندگان متعدد سوال می پرسیم که مطمئن باشیم اصل است و تقلبی نیست البته که این روش درست و قابل تحسین است. همین روش برای خرید لباس ، کفش ، ساعت ، منزل ، ماشین و …. اجرا می شود اما برای اتخاذ یک روش لاغری مناسب تحقیق نکرده اقدام عملی را آغاز می کنیم ! این نگرش دشمن سلامتی است .

جالب آن است که مثلا اگر ما کفش درستی انتخاب نکرده باشیم آن را کنار می گذاریم و کفش مناسب دیگری تهیه می کنیم به عبارتی فرصت جبران همیشه وجود دارد ولی در عرصه رژیم درمانی اگر من به خاطر رژیم نامناسب دچار یبوست مزمن شدم چگونه جبران کنم ؟ اگر بی خوابی قرین هر شب من باشد چگونه به خواب های آرام بخش بازگردم و اگر دیگر برنگشتم چه کنم ؟

لذا ما در کلینیک سلامت دائم مرور کنیم که روش لاغری مان بهترین و مطمئن ترین مسیر لاغری در دنیا باشد از تجربیات انباشته ی بشری نهایت استفاده را ببریم و مواظب باشیم که حتی تسلیم فشارهای مراجعین برای تصمیم های عجولانه و غیر سالم نشویم چرا که بعدا ممکن است فرصت جبران نداشته باشیم و همان مراجعه ای که اصرار بر روش های غیر متعارف دارد به زودی متوجه درخواست اشتباه خود می شود و از ما طلبکار خواهد شدکه ” من آگاه نبودم ! شما چرا مرا در مسیر سلامت درست راهنمایی و درمان نکردید” .

شعار اساسی ما این است و هر روز هم مرور می کنیم :

” سلامت عرصه آزمون و خطا نیست . وظیفه ما اجرای بهترین و مطمئن ترین مسیر لاغری برای مراجعین است.”

logo-samandehi