شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

رژیم سالمندان

رژیم سالمندان

سالمندی چیست ؟

سالمندی بخشی از زندگی طبیعی و سیر فیزیولوژیک آدمی است که اگر چه قابل پیشگیری نیست اما می توان با اقداماتی توانمندیهای افراد را در این دوره حفظ نمود و یا از ناتوانی های طبیعی این دوران پیشگیری کرد به گونه ای که انرژی و بافت بدنی فرد سالمند را محافظت بیشتری کنیم.

نقش تغذیه در سالمندی :

یکی از مهمترین فاکتورهای سلامت در دوران سالمندی رعایت اصول تغذیه صحیح است شاید به جرات می توان گفت در میان تمامی دوره های سنی ، ایام سالمندی بیشتر به رعایت دستورات غذایی نیاز دارد. سالمند با رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند در وزن سلامت باشد، اضافه وزن یا کمبود وزن نداشته باشد، بافت عضلانی و استخوانی وی حفظ شود تا فرد سالخورده دچار تحلیل عضلانی و اسکلتی نشود.همه اینها در گرو این است که  متناسب با بیماریهای احتمالی در این مقطع رژیم تغذیه ای مناسب تجویز شود.

رژیم غذایی سالمندان دکتر سلامت :

از آنجائیکه کلینیک سلامت برنامه مراقبت از تندرستی را برای تمام مدت عمر و همه سنین در نظر گرفته و در واقع برای همه مقاطع سنی الگوی غذایی علمی و پیشرفته و منطبق با آخرین دستاوردهای علم تغذیه ارائه کرده است ، از رژیم غذای سالمندان نیز غافل نمانده است.

در رژیم غذایی سالمندان دکتر سلامت همه دستورات  و غذاهای مورد نیاز لحاظ گردیده است به گونه ای که افراد با خیال راحت می توانند با برخورداری از یک تغذیه صحیح از این دوران نهایت بهره برداری و لذت را بنماید.

“رژیم سالمندی دکتر سلامت، برنامه ای برای افزایش کیفیت و کمیت امید به زندگی در سالمندان عزیز”


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *