شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

رژیم درمانی

لوگو دکتر سلامت

رژیم درمانی

رژیم درمانی

دریافت های غذایی اثرات بسیار زیادی بر وضعیت سلامت و شرایط فیزیولوژیک ما دارند. هنگام بروز بیماری های گوناگون توجه به غذا خوردن و رژیم غذایی میتواند به کنترل بهتر بیماری کمک کند تا حدی که در برخی بیماری ها نقش بسیار تعیین کننده ای ایفا میکند و از ارکان اصلی درمان بیماری و بهبود وضعیت بیمار به شمار می رود.

مرکز دکتر سلامت با ارائه خدمات ویزیت و آموزش در حوزه رژیم درمانی بیماری های مختلف هم چون دیابت، کبدچرب، بارداری و شیردهی، نفروپاتی و دفع پروتئین، نقرس، سو تغذیه و کمبود وزن، رشد و افزایش قد شما را  در جهت کنترل بیماریتان همراهی میکند.

جهت دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با مرکز به شماره ۳۸۹۳۱۰۰۰ تماس حاصل فرمائید.

 

رژیم درمانی کبد چرب

کبد چرب از جمله بیماری های شایع و فراگیری است که امروزه بسیاری از افراد جامعه ما را درگیر کرده است. از جمله مهم ترین روش های درمان و بهبود کبد چرب ، تنظیم وزن و ترک مصرف الکل(درصورت مصرف و وجود کبدچرب الکلی) است. با بهره جویی از علم تغذیه و مداخله رژیمی میتوان براحتی از پیشرفت این بیماری و صدمات ناشی از آن جلوگیری کرد.

 

رژیم درمانی دیابت

براساس آمارهای منتشر شده از مراجع مختلف جهانی و داخلی افراد بسیار زیادی مبتلا به این بیماری هستند و پیش بینی می شود که در سال های آینده با توجه به شرایط سبک زندگی این آمار رشد سریع و قابل توجهی داشته باشد. متاسفانه به علت عوارض گوناگون این بیماری درصورت عدم کنترل بیماری ، افراد مبتلا دچار مشکلات بسیاری در ارگان های مختلف بدن خواهند شد. مشکلاتی همچون کاهش بینایی و حتی نا بینایی، بروز مشکل و اختلال در سیستم عصبی ، قلبی عروقی و… تعدادی از مثال های فراوان عوارض این بیماری هستند که همه ساله افراد بسیاری را درگیر کرده و هزینه های بالایی به بیمار و کشور تحمیل میکند. با بهره جویی از علم تغذیه و مداخله رژیمی میتوان براحتی از پیشرفت این بیماری و صدمات ناشی از آن جلوگیری کرد.

 

رژیم درمانی بارداری و شیردهی

نیاز به انرژی و مواد مغذی در سنین مختلف و دوره های مختلف زندگی تغییر میکند. یکی از حساس ترین دوره های زندگی بانوان دوره بارداری و شیردهی ست که بایستی جهت حفظ سلامتی مادر و کودک نیازهای غذایی ویژه این دوران به نحوی درست پاسخ داده شود. داشتن یک رژیم غذایی استاندارد و علمی که نیازهای غذایی این دوره در آن درنظر گرفته شده است میتواند در راستای تحقق سلامت مادر و کودک نقش بسزایی ایفا کند. علاوه بر این تنظیم وزن دوره بارداری ازجمله موارد دیگری ست که بایستی از طریق رژیم غذایی این دوره مورد توجه قرار گرفته تا مادر باردار دچار کمبود وزن گیری و یا وزن گیری بیش از اندازه در این دوره نگردد.

 

 

رژیم درمانی نفروپاتی و دفع پروتئین

نارسایی کلیوی بیماری ای است که در صورت بی توجهی و عدم رعایت رژیم غذایی می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای فرد در پی داشته و سبب رسیدن فرد به مراحل نهایی بیماری و حتی مرگ شود. درصورتی که با تنظیم و رعایت به موقع رژیم غذایی درمانی ویژه شرایط بالینی فرد مبتلا به بیماری میتوان به خوبی بیماری را مدیریت کرده و از پیشرفت آن ممانعت کرد و در مواردی حتی دفع پروتئین را متوقف و درمان کرد.

جهت دریافت نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با مرکز به شماره ۳۸۹۳۱۰۰۰ تماس حاصل فرمائید.

logo-samandehi