شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

رژیم بارداری و شیردهی

شیردهی

رژیم بارداری و شیردهی دکتر سلامت

چرا رژیم بارداری و شیردهی ؟

حتما شما در پیرامون خود سراغ دارید عزیزانی را که در سن جوانی از اندامی مناسب برخوردار بوده اند و در وزن سلامت زندگی می کرده اند . این افراد با ازدواج دچار ۷ تا ۱۴ کیلو اضافه وزن شده اند و سپس در بارداری و شیردهی نیز همین میزان اضافه وزن پیدا کرده اند ، لذا آن دختر جوان دارای تناسب اندام  و سلامتی به مادری دردمند و چاق تبدیل شده است  . به نظر شما علت چیست؟

البته که در این فرایند علت های متعددی وجود دارد اما بدون شک یکی از مهمترین علت ها  نگرفتن رژیم غذایی  مخصوص دوران بارداری و شیردهی می باشد.

بسته به میزان وزن مادر باردار بایستی بین ۷ تا ۱۰ کیلو افزایش وزن داشته باشد اضافه بر آن چربی اضافه در بدن مادر انباشته میشود.

دوران شیردهی بهترین دوران برای از دست دادن چربی اضافه ی مادران می باشد چراکه خداوند سیستم فیزیولوژی بدن را به گونه ای آفریده که چربی های اضافه به براحتی امکان مصرف شدن را دارند.اینکه میبینیم بسیاری از مادران در دوران شیردهی افزایش وزن دارند به واسطه ی عدم آگاهی از اصول تغذیه ی دوران شیردهی است چرا که در دنیای تغذیه برنامه غذایی مخصوص دوران شیردهی وجود دارد که در آن هم سهم مادر و هم سهم کودک لحاظ شده است این برنامه نه تنها باعث لاغری مادران میشود بلکه باعث میشود که از بدن مادر بیرحمانه برداشت نشود و مادران دچار ضعف و مشکلات بعدی  بدنی نشوند.

 

چرا رژیم بارداری و شیردهی  دکتر سلامت؟

در برنامه غذایی بارداری و شیردهی دکتر سلامت آخرین نیازهای تغذیه ای مادر و کودک لحاظ شده است به گونه ای که در صورت اجرای آن هم مادر و هم نوزاد سالم تر خواهند بود. همچنین برنامه غذایی بارداری دکتر سلامت از اضافه وزن غیر منطقی مادران در دوران بارداری جلوگیری می کند

با رژیم غذایی بارداری و شیردهی دکتر سلامت ما امروز شاهدیم صدها مادر و فرزند را که بدون دغدغه غذا خورده اند ، دچار اضافه وزن نشده اند و هم چنان از تناسب اندام دوران جوانی بهره مندند.لذا می توان با افتخار اعلام نمود :

“رژیم غذایی بارداری و شیردهی دکتر سلامت، نقشه ی راه لاغری همیشگی برای مادران این سرزمین”


درباره نویسنده :

مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi