شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

درمان چاقی

Overweight

علل چاقی ؟

چاقی از جمله بیماریهای چند علتی یا مولتی فاکتوریال است ، مشکلات تغذیه ای، شرایط نا مناسب روحی، شیوه زندگی نامناسب که در آن خبری از ورزش و فعالیت جسمانی نیست از علل اضافه وزن هستند که در صورتیکه برای علاج آنها به درستی چاره اندیشی نشود به چاقی و مشکلات و عوارض متعدد آن منتهی می شود.

به عبارت ساده تر چاقی محصول تسلیم شدن در برابر شرایط زمانه ، تسلط زندگی بر ما ، بهم ریختگی زمان و مدیریت زمان و در عین حال انتخاب ابتدایی ترین لذت یعنی همان خوردن بر همه لذت های رنگارنگی است که خداوند برای ما قرار داده است.

وقتی افراد همه لذت های ناشی از نعمت های خداوند را فقط در در خوردن جستجو کنند انباشت چربی امری بدیهی است.

عوارض چاقی :

همه می دانیم آرتروز ، کمردرد ، دیابت ، فشار خون ، چربی خون بالا ، کبد چرب مشکلات قلبی و عروقی و ۷ نوع سرطان همگی محصول چاقی اند اما به نظر شما مهمترین عارضه چاقی چیست؟

آیا زمانگیر شدن در قفس منزل مهمترین عارضه چاقی است یا نا امیدی از آینده زندگی ؟

شاید شما نظر دیگری داشته باشید ولی یادمان نرود که :

“چاقی مادر همه بیماریهاست”

 

درمان چاقی در کلینیک دکتر سلامت:

ما در کلینیک سلامت به عنوان جامع ترین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در سطح شهر تهران سعی کرده ایم چاقی را با توجه به ریشه های اختصاصی چاقی در هر فرد درمان کنیم.به عنوان مثال اگر پرخوری عصبی عامل چاقی یک خانم ۲۸ ساله است به نظر شما حذف شام و نان و برنج مشکل وی را حل می کند یا ریشه یابی ودرمان مشکلات عصبی وی؟

تیم پزشکی دکتر سلامت با بیش از یک دهه کار بر روی بیماران چاق اکنون به یک تیم منحصر به فرد در این عرصه تبدیل شده است.کسانی با تلاش این تیم لاغر شده اند که همه خانواده از آنان قطع امید کرده بوده اند و ما این خروجی را لطف خداوند بزرگ و توفیق می دانیم.

روش درمان چاقی در کلینیک سلامت :

در ابتدا شرح حال کامل پزشکی از مراجعه کننده  اخذ می شود سپس مشاور کلینیک  خدمات مورد نیاز فرد برای رسیدن به لاغری و سلامت را با همراهی و توافق بیمار انتخاب می نماید. پس از آن مسیر ۴ ماهه برای دستیابی به لاغری آغاز می شود. در مدت ۴ ماه بیمار می تواند از خدماتی چون ویزیت های پزشکی و حل معضلات جسمانی فرد ، مشاوره روانشناسی برای آموزش مهارت های زندگی ، مشاوره های متعدد تغذیه جهت اصلاح الگوی غذایی ، همچنین تجویز برنامه های ورزشی – توانبخشی – آبدرمانی و نیز دستگاههای لاغری برای رفع شل شدگی ها و افتادگی های مواضع لاغر شده بهره مند شود.به عبارت بهتر

“کلینیک سلامت همه ظرفیت های موجود برای رسیدن مراجعین به لاغری و سلامت را پای کار آورده است.”

توصیه می کنیم

“با هر میزان اراده ، حرکت به سمت سلامتی را آغاز نمائید”

تلاش می کنیم اینگونه باشیم

“کلینیک سلامت ، همراه همیشگی سلامتی”

 

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi