شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

خواص تغذیه ای  پروبیوتیک ها 

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های  زنده ای می باشند که در فراورده های غذایی تخمیری و یا مکمل ها مورد استفاده قرار می گیرند.مطالعات زیادی نشان می دهند که تعادل و توازن میکروارگانیسم ها (باکتری ها ) در سیستم دستگاه گوارشی  رابطه مستقیمی با سلامت افراد دارد.

خواص تغذیه ای  پروبیوتیک ها 

پروبیوتیک ها  نقش مهمی در ایجاد تعادل میان باکتری های دستگاه گوارش  دارند که در سلامت بسیار موثر می باشد . نقش پروبیوتیکها می توان به کاهش وزن ،سلامت دستگاه گوارش و  و بهبود عملکرد سیستم ایمنی اشاره کرد.پروبیوتیک ها نقش مهمی در کنترل اسهال دارند.مطالعات متعددی نشان می دهند که پروبیوتیک ها نقش مهمی را در کاهش اسهال های ناشی از آنتی بیوتیک ها را ایفا می کنند همچنین مطالعات زیادی نشان می دهند که مصرف این میکروارگانیسم ها نقش مهمی در بهبود و حفظ تعادل روانی دارند.دریافت مکمل های حاوی پروبیوتیک به مدت ۸ هفته  میزان استرس  و واکنش های التهابی را به میزان چشمگیر کاهش میدهد. سایر مطالعات نقش  این میکروارگانیسمها  را در بهبود عملکرد قلب نشان می دهد که با کاهش  کلسترول بد و فشار خون بالا می توانند در بهبود عملکرد قلب موثر باشند. از منابع آنها می توان به کفیر ، لبینیات غنی شده با لاکتوباسیل ها و غذاهای تخمیری اشاره کرد.

 

 


درباره نویسنده :
دیبا طباطبایی
لوگو دکتر سلامت
دیبا طباطبایی
شماره نظام پزشکی ت-4825 کارشناس تغذیه و رژیم درمانی ، کارشناس ارشد میکروبیولوژی اپراتور دستگاههای لاغری موضعی در کلینیک سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi