شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

تاثیر پیاده روی بر حفظ تندرستی

چندین مطالعه فراگیر نشان داده است که خطر افزایش بیماری های کرونر قلب بین افراد کم فعالیت بیشتر است و شواهد موجود رابطه ی نزدیکی را بین این دو مساله (فعالیت کم و ابتلابه بیماری) نشان می دهد. در یک بررسی اجمالی که توسط یکی از موسسات آمادگی جسمانی در کشور انگلستان و ولز انجام شده است، دریافته اند که ۷۰ درصد مردان و ۸۰ درصد زنان در هر گروه سنی کمتر از حد لازم فعالیت می کنند.

تاثیر پیاده روی بر حفظ تندرستی

در بررسی دیگری که توسط موسسه یاد شده صورت گرفت، نیمی از مردان و زنان گروه مورد آزمایش حداقل ۱۵۶۰ متر را به صورت پیوسته پیاده روی کردند. راز استقبال از پیاده روی در نزد گروه مذکور، در این حقیقت نهفته بود که پیاده روی فعالیتی است که انجامش آسان است، نیاز به مهارت ویژه ای ندارد، به تاسیسات ورزشی خاصی وابسته نیست، خطر آسیب دیدگی در آن بسیار ناچیز است، و از همه مهم تر همه افراد در گروه های سنی مختلف می توانند به آن بپردازند. پیاده روی به اشکال گوناگونی می تواند به اجرا درآید، به عنوان مثال پیاده روی سریع، پیاده روی توانی، پیاده روی هوازی، پیاده روی تندرستی (تجویز پزشک) پیاده روی تفریحی، پیاده روی تپه ها و پیاده روی در میدان گلف.

تاثیر پیاده روی بر حفظ تندرستی

چندین بررسی نشان داده است که پیاده روی تاثیرات بهداشتی قابل توجهی بر تمام گروه های سنی دارد. بهبود آمادگی هوازی، کاهش وزن بدن، کمتر شدن چربی و کاسته شدن از فشار خون از جمله ی این تاثیرات بهداشتی است.

پیاده روی به عنوان یک تمرین (ورزش)، ارتباط آن با فشار خون، میزان کلسترول و چربی، ترکیب بدن، بهداشت روانی، پوکی استخوان، توان هوازی و مشکلات ارتوپدیکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


درباره نویسنده :
اکرم مهری
لوگو دکتر سلامت
اکرم مهری
کارشناس تربیت بدنی ، کارشناس ارشد حرکات اصلاحی مشاور ورزشی کلینیک سلامت از سال 1391 تاکنون

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi