دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

تاثیر پذیری از دیگران در فرایند لاغری

تاثیر پذیری از دیگران در فرایند ... ,    منتشر شده در 532 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      500   پرینت       

افرادی که درگیر اضافه وزن و چاقی هستند به صورت شدیدتری تحت تأثیر حرف ها و توصیه های دیگران و تبلیغات مختلف قرار می گیرند. این تأثیرپذیری در زمینه های گوناگون می باشد. گاهی اظهار نظرهای دیگران درخصوص ظاهر و گاهی راه هایی که دوستان و آشنایان برای لاغری معرفی می کنند عامل تأثیرپذیری است. در هر صورت تأثیر پذیری باعث برانگیخته شدن هیجانات مثبت و منفی می شود. هیجانات مثبتی مثل دلخوشی و انگیزه های زودگذر برای لاغری سریع  یا هیجانات منفی دال بر خود انتقادی یا خود سرزنشی.

تاثیر پذیری از دیگران در فرایند لاغری

کسانی که تصمیم بر لاغری دارند باید بدانند شرایط زندگی، شرایط فیزیکی، روانی و خانوادگی آن ها متفاوت با تمام کسانی است که مسیر لاغری را در پیش گرفته اند. موفقیت زمانی حاصل می شود که زیر نظر یک تیم متخصص در لاغری و بدون توجه به توصیه ها و تجربه های شخصی دیگران باشد. اگر فردی از اظهارنظرهای دیگران در خصوص ظاهر رنجیده خاطر شد، باید طرف مقابل را از هیجانات و احساساتی که در لحظه تجربه می کند با زبانی محترمانه و با جملاتی کوتاه آگاه کند نه اینکه سکوت را انتخاب کند و در زمانی دیگر درگیر خود انتقادی و خودخوری شود.

 


درباره نویسنده :
دکتر علی محمدی
لوگو دکتر سلامت
دکتر علی محمدی
لیسانس روانشناسی دانشگاه گیلان ، فوق لیسانس مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی تهران دانشجوی دکتری مشاوره دانشگاه خوارزمی تهران عضو انجمن مشاوره ایران روانشناس و مشاور کلینیک سلامت از سال 1392 تا کنون

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *