دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

تاثیر ورزش بر بهداشت سلامت روان

تاثیر ورزش بر بهداشت سلامت روان ,    منتشر شده در 867 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      2,437   پرینت       

سلامت روان متشکل از: روان،اجتماع و رفاه است. اختلالات روانی به شدت در دوران بلوغ افزایش می­یابد که شامل(پریشانی روانی،اضطراب،افسردگی)می باشد اختلالات روانی در حال حاضر یکی از علل اصلی ناتوانی مرتبط با سلامت در این رده سنی در نظر گرفته شده است.علاه بر این تضعیف سلامت روان به شدت به عوامل سلامت دیگر از جمله عدم فعالیت بدنی بستگی دارد.

تاثیر ورزش بر بهداشت سلامت روان

در تحقیقات متعدد صورت گرفته شده دختران از مشکلات روحی و روانی بیشتری نسبت به پسران برخودار هستند که محققان به بررسی و کشف راههای پیشگیری از این مشکل پرداختند که یکی از راهکارهای درمانی را مشارکت در فعالیت های منظم ورزشی مد نظر قرار دادند .

از اینرو با توجه به کاهش چشمگیر  شدت فعالیت بدنی و آمادگی جسمانی در دوران بلوغ آسیب فراوان در سلامت روان دختران و پسران کاملا مشهود است لذا غعالیت بدنی بسیار نقش بسزایی در درمان و پیشگیری از سلامت روان در کلیه افراد خواهد داشت.

در نتیجه هدف قرار دادن بهبود سلامت روان  مرتبط با سلامت آمادگی جسمانی در نوجوانان منجر به بهبود خلق و خوی ،اقزایش عزت نفس،افزایش اعتماد به نفس،تناسب اندام،آمادگی قلبی-تنفسی آنها در کل زندگیشان خواهد شد.

 

سیما وزیری

کارشناس ارشد رفتار حرکتی 


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *