دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

تاثیر مدیریت خشم در فرایند لاغری

تاثیر مدیریت خشم در فرایند لاغری ,    منتشر شده در 249 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      239   پرینت       

خشم یک هیجان است که دلایل مختلفی دارد و هر کسی در طول شبانه روز ممکن است آن را تجربه کند. مهمترین دلیل خشم، دلایل فیزیکی است. در این راستا می توان به بی نظمی در خواب و بیداری اشاره کرد. کم خوابیدن یا خواب زیاد می تواند دلیل اصلی فیزیولوژیک خشم می تواند باشد. لذا تنظیم خواب و بیداری جهت مدیریت خشم بسیار مهم است. از جمله دلایل دیگر فیزیولوژیک کاهش سطح آندروفین، نوراپی نفرین و دوپامین در مغز، می باشد که می تواند باعث تجربه خشم و پرخاشگری در فرد شود. در این زمینه فرد نیاز به مصرف داروهای خفیف زیر نظر روانپزشک دارد. یکی دیگر از دلایل خشم به کمبود عزت نفس و اعتماد به نفس فرد مربوط است.

مسائل خانوادگی، زناشویی و ارتباطی هم می تواند شرایط هیجانی انسان را تحت تاثیر قرار داده و باعث تجربه خشم و پرخاشگری شود. برای این موارد آموزش مهارت ها بسیار تاثیر گذار است.

اگر کسی طولانی مدت خشم را تجربه کند به مرور احساس کینه نسبت به دیگران در فرد تقویت شده و باعث آسیب می شود. بطور کلی خشم و کینه باعث پرخوری عصبی شده و در بیشتر افراد باعث چاقی و مقاومت در برابر لاغری می شود و درمان آن بسیار مهم است.


درباره نویسنده :
دکتر علی محمدی
لوگو دکتر سلامت
دکتر علی محمدی
لیسانس روانشناسی دانشگاه گیلان ، فوق لیسانس مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی تهران دانشجوی دکتری مشاوره دانشگاه خوارزمی تهران عضو انجمن مشاوره ایران روانشناس و مشاور کلینیک سلامت از سال 1392 تا کنون

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *