دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

تاثیر رژیم های متعدد گرفتن بر روان

تاثیر رژیم های متعدد گرفتن بر روان ,    منتشر شده در 529 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      407   پرینت       

فرایند لاغر شدن گاه با مانع مواجه می شود. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. فارغ از دلیل متوقف شدن فرایند کاهش وزن، اثرات بدی که این توقف، بر روان، انگیزه و اراده فرد می گذارد، قابل توجه است. هر بار شکست در رسیدن به هدف و وزن ایده آل، امید و توان فرد را در دوره­های بعدی زندگی که تصمیم بر لاغری می گیرد کاهش می دهد. در فرایند لاغری گاهی مقاومت در کاهش وزن را تجربه می کنیم. علت این مقاومت در هوشمندی بدن انسان نهفته است. زمانی که چند کیلو کاهش وزن داریم بدن برای حفظ حیات و از ترس آسیب مقداری سوخت پایه را کم کرده و در بافت های بدن مایعات و املاحی را ذخیره می کند. اگر رژیم تغییر نکند و فرد نترسد، بعد از گذشت چند روز بدن احساس امنیت کرده و دوباره فرایند کاهش وزن شروع می شود. متاسفانه اکثر افراد از این مقاومت بدن ترسیده و با کم خوری یا ورزش زیاد درصدد لاغری بیشتر برمی آیند که خود عاملی برای شکست در لاغری می باشد.

تصویر منفی از بدن

به طور کلی توصیه می شود افرادی که اضافه وزن دارند؛ یا تصمیم بر لاغری نگیرند یا به معنای واقعی ثابت قدم باشند و تا رسیدن به وزن ایده آل زیر نظر متخصص دوره های مختلف را بگذرانند.


درباره نویسنده :
دکتر علی محمدی
لوگو دکتر سلامت
دکتر علی محمدی
لیسانس روانشناسی دانشگاه گیلان ، فوق لیسانس مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی تهران دانشجوی دکتری مشاوره دانشگاه خوارزمی تهران عضو انجمن مشاوره ایران روانشناس و مشاور کلینیک سلامت از سال 1392 تا کنون

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *