شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

بزرگ ترین کاری که می توانید برای سالم ماندن روده انجام دهید

۲۰۰۰ سال پیش بقراط گفته بود که همه ی بیماری ها از روده آغاز می شود. روده ی ما شامل تریلیون ها میکروب از گونه های بسیار زیادی است که سوخت و ساز مواد غذایی و ویتامین های قابل دسترس ما را به عهده دارند. آن ها مرکزی برای سلامتی ما هستند. احتمالاً یکی از خدمات مهم میکروب ها ارائه ایمنی بدن است.

محققان می گویند: میکروب ها از طریق رفتارهای مختلف سهواً نابود شده اند. این رفتارها استفاده ی بیش از حد از آنتی بیوتیک ها و شست و شوی خودمان با صابون ضد باکتری می باشد.

بزرگ ترین کاری که می توانید برای سالم ماندن روده انجام دهید

 ما چه کاری می توانیم برای حمایت و حفظ باکتری های خوب و مفید بدن انجام دهیم؟

تنها راه سریع برای تغییر میکروب ها، انتخاب بهتر غذاهایی است که می خوریم. مواد تشکیل دهنده ارگانیک، با فیبر بالا و تخمیر به سلامت روده کمک می کند. قرار گرفتن در معرض آلودگی، غذاهای فرآوری شده و محصولات ضد عفونی کننده دست شامل مواد شیمیایی است و باعث می شود به باکتری های خوب آسیب برسد.
خوردن مواد آلی:

سبزیجات کشت شده در خاک سالم برخی از میکروب های مختلف خاک را به بدن ما منتقل می کند که سبب ارتقا سلامتی ما می شود. گوشت ارگانیک آنتی بیوتیک رایگان است.
غلات کامل:

فیبر بالا و تمام غذاهای گیاهی کربوهیدرات پیچیده ای دارند که میکرو ارگانیسم های خوردن غلات کامل است غلاتی مثل: گندم سیاه، بلغور جو، ماکارونی، گندم کامل و برنج قهوه ای برای پرورش رشد میکروب های مفید از غلات تصفیه شده مانند آرد سفید بهتر است.
وزارت کشاورزی آمریکا توصیه می کند ۱۴ گرم فیبر در هر ۱۰۰۰ کالری مصرف می شود. سعی کنید مکمل رژیم غذایی شامل نان گندم کامل که شامل ۳ گرم فیبر در هر قطعه و تنقلات با فیبر بالا مانند سیب خام که شامل (سه و نیم گرم فیبر) است را مصرف کنید.
غذاهای تخمیر شده:

ماست میلیاردها میکروب در هر وعده ی غذایی برای روده شما فراهم می کند. کلم ترش و ترشی به محافظت از میکروب های خوب روده کمک می کنند.
از شیرین کننده های مصنوعی اجتناب کنید:

خوردن این مواد ممکن است شما را به دیابت و دیگر بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا کند.
امولسیون های تجاری:

مواد شیمیایی موجود در موادی مانند پودینگ ها، سس سالاد و دیگر مواد غذایی در محصولات ارگانیک یافت می شوند که زندگی میکروب ها را مختل و التهاب ایجاد می کنند و باعث بیماری های مانند: فشار خون بالا و قند خون بالا می شود.
آنتی بیوتیک ها:

در دهه ی گذشته آلرژی بادام زمینی ۳ برابر شده است. آنتی بیوتیک ها میکروب ها را خیلی سریع از بین می برند. اگر شما یا فرزندتان بیمار شدید از پزشک خود بپرسید که اگر می شود برای چند روز دست نگه دارد تا ببینید عفونت بدون آنتی بیوتیک درمان می شود یا خیر.

شستشو با آب و صابون:

بعد از هر غذا دست های خود را با مواد ضد عفونی کننده دست که حاوی تریکلوزان باشد نشویید. این ماده ضد میکروبی در برخی از خمیر دندان ها نیز یافت می شود.

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *