شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

 با چند شماره از بوی سیر خلاص شوید

با اینکه خواص بی نظیر سیر بر کسی پوشیده نیست اما هیچ چیزی مثل بوی سیر دهان شما را بدبو نمی کند و همین مورد کافی است تا بسیاری از افراد از خوردن آن اجتناب و خود را از خواص دارویی آن محروم کنند. مهم نیست که چقدر سعی می کنید آن را از بین ببرید، این رایحه در تمام طول روز با شما خواهد بود. اما دانشمندان دانشگاه اوهایو گفته اند: آن ها یک راه حل دارند و طبق مطالعه ی جدید آنها، سیب خام یا کاهو می تواند بوی زننده ی سیر را به سرعت از بین ببرد.

در این پژوهش افراد حبه های سیر را به مدت ۲۵ ثانیه جویدند و سپس فوراً آب، سیب، کاهو، نعنا و یا چای سبز نوشیدند. در این میان سیب و کاهو موثرترین موادی بودند که بوی سیر را در کمتر از ۳۰ دقیقه کاهش دادند.

 با چند شماره از بوی سیر خلاص شوید

ترکیبات سیر:

سیر حاوی ترکیباتی به نام آلیسین است که با جویدن آن این ماده شکسته می شود و یک بوی خاص ایجاد می کند. حتی اگر دهان خود را بپوشانید ترکیبات سیر با حرکت در روده و همراه جریان خون خود را به اطراف ریه می چسبانند و تا یک روز حال نفس شما را خراب می کنند.

خیلی صبر نکنید!

طبق غریزه  اولین کاری که می کنید مسواک زدن است. در حالی که شما فقط تکه های باقی مانده  سیر را از دندان هایتان پاک می کنید و کاری در مورد خاموش کردن بوی ترکیبات سیر در ریه خود نمی توانید انجام دهید. اما اگر همراه آن یا بلافاصله بعد از خوردن آن) کاهو یا سیب بخورید، ترکیبات سیر با این مواد خنثی می شوند. فقط خیلی صبر نکنید چون قبل از این که سیر خود را به روده و یا جریان خون برساند این فرایند باید در چند دقیقه با سیب یا کاهو انجام شود. این بهترین کاری است که شما می توانید در مورد بوی سیر انجام دهید. حالا می توانید با خیال آسوده از خوردن سیر لذت ببرید.

 


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *