شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

اصلاح شیوه زندگی و تغذیه سالم میانگین امید به زندگی را تا ده سال دیگر افزایش می دهد.

اصلاح شیوه زندگی و تغذیه سالم میانگین امید به زندگی را تا ده سال دیگر افزایش می دهد.

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو:

  اصلاح شیوه زندگی و تغذیه سالم میانگین امید به زندگی را تا ده سال دیگر افزایش می دهد.

  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو اصلاح شیوه زندگی و تغذیه مناسب را مترادف افزایش میانگین امید به زندگی دانست.

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ دکتر رسول دیناروند ضمن بیان این مطلب گفت: از جمله فعالیتهای مستمر ما کنترل سلامت و ایمنی فرآورده های غذایی است در این صورت و با تلاشهای دولت  برای مردم این اطمینان اطمینان حاصل خواهد شد که غذاهای مورد استفاده آنان سالم است.

 وی ادامه داد: متوسط امید به زندگی مردم کشور در یک دوره ۳۵ساله، بیش از ۲۰ سال اضافه شده است واین  دستاورد بزرگی است که باید بر آن تاکید شود.

 دکتر دیناروند تاکید کرد: به این عدد راضی نیستیم و معتقدیم باز هم  امکان افزایش ۱۰ ساله به به این عدد وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه ها برای این منظور به کاربردن شیوه زندگی مناسب است که بخش مهمی از آن هم وابسته به تغذیه و غذای سالم می باشد و اگر در این زمینه  سرمایه گذاری کنیم نتایجش موفقیت آمیز خواهد بود.

 وی اذعان کرد  بخش زیادی از این راه را پیموده ایم  اما طبیعی است که برای نیل به این مقصود نهایی باید در صدد حذف دخانیات باشیم مبارزه با اعتیاد مواد مخدر و الکل را جدی تر پیگیری کرده و  بر افزایش تحرک آحاد جامعه سرمایه گذاری بشتری باید انجام دهیم.

 و در اینصورت امکان رسیدن به سطح کشورهای پیشرفته دستیافتنی است و حتما می توان ۱۰ سال دیگربه میانگین امید به زندگی مردم را افزایش داد.

دکتر دیناروند در پایان سخنانش عنوان کرد: تهدیدات سلامت همواره و در همه کشورهای دنیا وجود داشته، دارد و خواهد داشت زیرا شیوه زندگی جهان مدرن امروز به سمت صنعتی شدن پیش می رود و ناگزیریم که غذاهای صنعتی و فرآیند شده مصرف کنیم و بدیهی است که این شیوه زندگی مخاطرات زیادی به همراه دارد؛ به همین دلیل نظارت دستگاههای تخصصی آنقدر ضرورت می یابد که برخی دولتها اهتمام به این امر را فراتر از سازمان و در قامت وزارت ایمنی غذا و داروی کشور خویش لحاظ می کنند.

منبع: وزارت بهداشت و درمان


درباره نویسنده :
مرکز دکتر سلامت
لوگو دکتر سلامت
مرکز دکتر سلامت

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *