دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

اشتهای کاذب و تاثیر آن بر افزایش وزن

اشتهای کاذب و تاثیر آن بر افزایش... ,    منتشر شده در 752 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      776   پرینت       

جسم انسان با انرژی کار می کند. انرژی جسمی از آب، غذا و اکسیژن بدست می آید. زمانی که بدن به انرژی نیاز داشته باشد احساس گرسنگی و تشنگی بر فرد مستولی می شود. این اشتهای واقعی است. افراد گاها از لحاظ ذهنی خیلی خسته می شوند و افکار و هیجانات منفی را تجربه می کنند. هر چه این افکار .و هیجانات و درگیری های ذهنی بیشتر باشد فرد میل به غذای بیشتری خواهد داشت در این حالت با وجود اینکه جسم به غذا نیاز ندارد اما به سمت خوردن غذا و خوردنی های کالری دار یا نوشیدنی های کالری دار سوق پیدا می کند. به این حالت اشتهای کاذب می گویند. عامل اصلی چاقی افراد، اشتهای کاذب است چرا که اشتهای واقعی براساس میزان نیاز بدن است و انرژی دریافتی حاصل از آن مصرف می شود اما در اشتهای کاذب انرژی در بدن مازاد است و بصورت چربی ذخیره می شود.

اشتهای کاذب و تاثیر آن بر افزایش وزن برای کاهش و کنترل وزن و غلبه بر چاقی، تشخیص اشتهای کاذب از واقعی مهم است. اصولا افرادی که درگیر مسائل روانشناختی از قبیل افسردگی، اضطراب، وسواس، خشم، مشکلات بین فردی و خانوادگی می شوند، اشتهای کاذب بیشتری دارند. بنابراین در راستای موفقیت در کاهش وزن و غلبه بر اشتهای کاذب مشورت و کمک گرفتن از روانشناس متخصص می تواند راهگشا باشد.

 

 


درباره نویسنده :
دکتر علی محمدی
لوگو دکتر سلامت
دکتر علی محمدی
لیسانس روانشناسی دانشگاه گیلان ، فوق لیسانس مشاوره دانشگاه علامه طباطبایی تهران دانشجوی دکتری مشاوره دانشگاه خوارزمی تهران عضو انجمن مشاوره ایران روانشناس و مشاور کلینیک سلامت از سال 1392 تا کنون

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *