شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۳۰ الی ۲۰:۰۰

ارتباط ورزش آمادگی جسمانی با لاغری

یکی از روش های موثر در لاغری ارتباط مستقیم  ورزش آمادگی جسمانی با لاغری افراد مختلف است.لاغری افراد باید همراه با تناسب اندام و عضلانی شدن بدن نیز همراه باشد، در کنار کاهش وزن  حتما باید ورزش آمادگی جسمانی  انجام شود. آمادگی جسمانی یعنی داشتن قلب و عروق ، عضلات ، ریه و عروق خونی سالم در بدن.

A group of people doing suspension training at the gym.

تعریف آمادگی جسمانی :

فردی که در حال کاهش وزن است و در دوره ی رژیم غذایی قرار دارد حتما باید در کنار رژیم گرفتن ورزش آمادگی جسمانی را هم انجام دهد چون در طول دوره رژیم گرفتن بدن ضعیف شده و از استحکام عضلات کاسته و قدرت عضلات نیز کم میشود.

در آمادگی جسمانی چون ورزش های هوازی در آن زیاد است باعث بالا رفتن عملکردی در سوخت و ساز بدن نیز میشود، حرکات تکمیلی که در این ورزش وجود دارد برای قسمت های بازو ، سینه ، شکم ، ران ، سرینی و ساق درعین جال که برای چربی سوزی و کاهش سایز اندام های مختلف  بدن انجام میشود که  باعث فرم دهی و تناسب اندام  در نواحی مختلف بدن نیز میشود .

این ورزش کالری سوزی بسیار بالایی به  همراه با تناسب اندام و فرم دهی در بدن فرد ورزشکار دارد.

حتما باید در حین گرفتن رژیم غذایی روزانه  حداقل بین ۳۰ الی ۴۵ دقیقه ورزش آمادگی جسمانی انجام شود انجام این ورزش برای سلامتی روح و روان و هم تناسب اندام و سلامت جسمانی  مفید میباشد.


درباره نویسنده :
مریم ترک
لوگو دکتر سلامت
مریم ترک
کارشناس تربیت بدنی ، گرایش فیزیولوژی ورزشی

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi