دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

ویژگی یک مکان امن برای بیمار دیابتی

ویژگی یک مکان امن برای بیمار دیابتی ,    منتشر شده در 770 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      1,123   پرینت       

بیماری دیابت یا به قول عامیانه قند خون معضل بسیار جدی و بزرگ با بار هزینه های گزاف درمانی و روانی در اغلب کشورهاست. در ایران انچه موجب نگرانی بسیار عمیق سردمداران سلامت جامعه میباشد روند رو به رشد وفراگیر این بیماریست.

چرا که دیابت ارتباط تنگاتنگی با بسیاری از بیماریها و نارساییهای جسمی و روانی دارد. بیماریهایی چون نارسایی کلیه ،سکته های مغزی و قلبی،کوری بالغین،ناتوانی جنسی،افسردگی،افزایش فشار و چربی خون.

انچه که اهمیت اموزش و اگاهسازی جامعه در مورد دیابت را بیشتر میکند قابلیت پیشگیری و کنترل صحیح این بیماری و جلوگیری ازیا به تاخیر انداختن عوارض جدی و خطرناک است.

کلینیک دیابت

به همین دلیل کلینیک های ویژه دیابت شروع به فعالیت نمودند تا خدماتی را به بیماران ارایه دهند.

این خدمات بیش از هر چیز شامل پیشگیری،مراقبت و توان بخشی است.

از انجاییکه شیوه ی زندگی نقش بسیار تعیین کننده ای در بهبود کیفیت یک فرد دیابتی دارد و یک شیوه ی صحیح شامل مجموعه ای از تغذیه درست، تحرک مناسب و شرایط روحی و روانی مطلوب است، پس یک مکان امن و مناسب برای اگاهی و کنترل بیماری یک فرد دیابتی باید بتواند تمامی این زوایا را پوشش دهد .

بدین منظور حضور یک تیم سلامت الزامی است . این تیم شامل پزشک متخصص،کارشناسان تغذیه،کارشناسان ورزش و تربیت بدنی و روانشناس میباشد.

در گرو یک کار تیمی و گروهی فرد دیابتی و خانواده اش میتوانند با اطمینان خاطر از روند رو به رشد بیماری و هزینه های مالی و روانی بسیار ان در امان بمانند.

کلینیک کنترل دیابت و چاقی سلامت در راستای همین هدف مهم با بهره گیری از یک تیم تخصصی کارامد تمام توان و تلاشش را بکار گرفته تا  بهترین و بروزترین خدمات را به این عزیزان اختصاص دهد.

 

مریم شریعتی

پزشک عمومی


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *