دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

هدف گرا بودن در مسیر کاهش وزن

هدف گرا بودن در مسیر کاهش وزن ,    منتشر شده در 635 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      822   پرینت       

همه رفتارهای انسان دارای علت و تابع هدفی است که یا از آن آگاهی داریم یا نه. هدف به معنای مرسوم آن آگاهانه است و نیاز به برنامه ریزی دارد. برای داشتن هدف باید ابتدا یک نیازی وجود داشته باشد سپس انگیزه ای برای رفع آن نیاز و در نهایت اراده ای برای تحمل رنج و سختی و ناکامی. به طور کلی سه نوع هدف داریم: هدف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت.

هدف کوتاه مدت بر اساس حرک زمین به دور مدار خود یعنی ۲۴ ساعت است. یعنی تمام کارهایی که باید برای رسیدن به آن انجام شود در همین محدوده زمانی انجام شود.

هدف گرا بودن در مسیر کاهش وزن

هدف میان مدت براساس حرکت ماه به دور زمین یعنی حدودا ۳۰ روز است. از مجموع چند هدف کوتاه مدت یک هذف میان مدت ایجاد می شود و معنا می یابد.

هدف بلند مدت براساس حرکت زمین به دور خورشید یعنی حدودا یکسال است. این هدف از مجموع هدفهای کوتاه مدت و میان مدت حاصل می شود.

رسیدن به یک وزن ایده آل و ثبت نگهداشتن آن جهت توسعه و رشد یک سبک زندگی مطلوب یک هدف بلند مدت است یعنی حدودا یکسال به زمان نیاز دارد. کاهش یک مقدار مشخص وزن می تواند یک هدف میان مدت باشد و انجام یکساعت ورزش در روز یا گرفتن یک رژیم غذایی مشخص یک هدف کوتاه مدت است.

 

مهدی علی محمدی   

روانشناس و مشاور خانواده


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *