دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

معرفی طعم های جدید برای نوزادان

معرفی طعم های جدید برای نوزادان ,    منتشر شده در 512 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      494   پرینت       

محققان مرکز مونل در فیلادلفیا کشف کردند که سیستم حسی کودک می تواند طعم های غذایی رژیم غذایی خود را که از طریق جریان خون مادر به مایع آمنیوتیک منتقل می شود، طعم بخورند.
شیر، طعم های جدید را معرفی می کند
نوزاد شما طعم جدیدی در طول شیردهی دارد. ادویه جات ترشی جات، گیاهان و طعم های طبیعی از غذاها مانند پیاز و سیر می تواند شیر مادر را طعم متمایز می دهد. این نوزاد شما را به طعم غذاهای رژیم غذایی شما معرفی می کند. توئی ارمول، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی می گوید: “مادران شیر ده باید انواع غذاها، به ویژه میوه ها و سبزیجات، غذا را برای حداکثر کردن محتوای تغذیه ای شیر مادر خود در نظر بگیرند.” . “نوزادان از انواع ویتامین ها، مواد معدنی و طعم دهنده بهره مند کنید. ”

بیشتر از یک بار غذا بخورید
نوزادان به طور طبیعی از چیزهای جدید ترس می برند، بنابراین ممکن است مجبور شوید چندین بار غذای یک بار غذا بخورید تا کودک شما طعم آن را بگیرد. عروول می گوید: “اگر بچه ها غذا را رد کنند، لزوما این بدان معنا نیست که آنها آن را دوست ندارند.” “در چند روز مجددا غذا را دوباره بسازید تا در معرض قرار گرفتن و آشنایی قرار بگیرید. یکی از بهترین چیزهایی که والدین می توانند انجام دهند این است که خوردن غذا لذت بخش باشد. از فشار دادن فرزندتان برای خوردن غذاهای خاص استفاده کنید. رفتار خوب غذا خوردن در مقابل فرزندانتان را حفظ کنید افشای آنها به انواع غذاهای جدید و تکراری است. ”

معرفی طعم های جدید برای نوزادان
هنگامی که کودک شما به غذاهای آماده تغذیه می کند، غذاهای حاوی ادویه هایی را که بخشی از فرهنگ غذای خانواده شما هستند، مانند دارچین، پودر کری،سیب زمینی یا سیر، تهیه کنید. اجتناب از ادویه های بسیار تند که می تواند دهان یا زبان مانند فلفل یا سس داغ ، تا زمانی که کودک شما کمی بزرگتر باشد. همچنین، نمک را تا مقدار حداقل نگه دارید، به طوری که کودک شما به طعم های طبیعی غذاهای عادت کند.


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *