تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟ ,    منتشر شده در 354 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      474   پرینت       

مزوتراپی یک نوع درمان برای سلولیت است که هدف آن ازبین بردن چربی است. گرچه مزوتراپی به طور فزاینده ای محبوب شده است، هیچ گونه استاندارد سازی درمانی در بین متخصصین پوست و سایر متخصصان وجود ندارد. برخی از خطرات بهداشتی و عوارض جانبی نیز با مزوتراپی امکان پذیر هستند، بنابراین قبل از انجام این درمان سلولیت و از دست دادن وزن باید با پزشک یا متخصص پوست تماس بگیرید.

مزوتراپی چیست؟

شناسایی

مزوتراپی یک روش است که برای اولین بار توسط دکتر مایکل پیستور در سال ۱۹۵۲ در فرانسه به کار گرفته شد، مزوتراپی در نظر گرفته شده به عنوان یک درمان زیبایی غیر جراحی در سال ۱۹۸۷ توسط آکادمی پزشکی فرانسه تصویب شد. آکادمی بین المللی پوست و زیبایی پوست توضیح می دهد که مزوتراپی شامل تزریق یک محلول مخصوص مایع زیر پوست برای  تجزیه سلول های چربی است.

عملکرد

مزوتراپی با استفاده از یک راه حل که معمولا ترکیبی از عصاره های گیاهی، هورمون ها، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی، و همچنین مواد شیمیایی مانند آمینوفیلین است تزریق میشود. متأسفانه، راه حل تزریق استاندارد نشده است و اکثر متخصصان مزوتراپی فرمول خاص خود را دارند. این راه حل معمولا به مقدار کمی تزریق می شود. به نظر می رسد این روش برای کمک به تنظیم لنف و گردش خون، و همچنین ذخیره سازی چربی های تجزیه شده از جمله سلولیت، استفاده می شود.

اثرات

معمولا مزوتراپی برای خلاص شدن از چربی های سلولیت و چربی های خفیف زیر پوست استفاده می شود . در بعضی موارد، مزوتراپی نیز برای درمان ریزش مو و کاهش وزن استفاده می شود. ایده استفاده مزوتراپی در کاهش وزن این است که محلول تزریقی توده های چربی را حل می کند.

ملاحظات

مزوتراپی اساسا یک درمان زیبایی غیرقابل کنترل است که پزشکان می توانند بدون هیچ گونه آموزش رسمی و در محیط آب و هوایی به جای یک کلینیک انجام دهند، آکادمی بین المللی پوست و مو این  را اخطار می دهد. فقدان استاندارد برای فرمول مزوتراپی که در زیر پوست تزریق می شود نیز خطرات جدی سلامتی را برای بیماران ایجاد می کند، زیرا افراد بی تجربه می توانند ترکیب خود را ایجاد کنند. مزوتراپی نیز می تواند عوارض خفیف تا شدید، از جمله بثورات، تپش ها، ناهنجاری های پوستی و حتی عفونت ها را ایجاد کند.

هشدار

شما می توانید طیف گسترده ای از اثرات نامطلوب از مزوتراپی را تجربه کنید. علاوه بر خطرات عفونت ها، ضربه ها و بثورات، همچنین می توانیدتغییر  رنگ پوست، زخم و تکه هایی زیر پوست خود را ایجاد کنید،. پس از مزوتراپی، می توانید درد، آمبولیسم و ​​ مشکل در رنگدانه دائمی یا زخم داشته باشید. در برخی موارد، مزوتراپی به طور بالقوه می تواند خطرناک باشد.

 


درباره نویسنده :
مهشاد بختیاری
لوگو دکتر سلامت
مهشاد بختیاری
نظام پزشکی : ت - 6648 کارشناس تغذیه ، فارغ التحصیل از دانشگاه علوم تحقیقات تهران اپراتور لاغری موضعی در کلینیک سلامت

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *