دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

ماسک نانو،‌ داروی سولامر و کیسه بی‌کربنات بیماران دیالیزی رونمایی شد

ماسک نانو،‌ داروی سولامر و کیسه ... ,    منتشر شده در 1163 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      1,387   پرینت       

ماسک نانو،‌ داروی سولامر و کیسه بی‌کربنات بیماران دیالیزی رونمایی شد

 

با حضور رئیس جمعیت هلال احمر

ماسک نانو،‌ داروی سولامر و کیسه بی‌کربنات بیماران دیالیزی رونمایی شد

صبح امروز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از محصولات شرکت سها شامل ماسک نانو، داروی سولامر و کیسه بی‌کربنات بیماران دیالیزی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان  صبح امروز با حضور سیدامیرحسین ضیایی، رئیس جمعیت هلال احمر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو از محصولات جدید هلال احمر در شرکت سها رونمایی شد.

برخی از این محصولات مانند پلت دارویی، داروی سولامر و ماسک نانو برای اولین بار در کشور به تولید می‌رسد که در این میان تکنولوژی ساخت ماسک نانو که تنها در اختیار دو کشور ژاپن و آمریکا بوده است توسط مهندسان و دانشمندان ایرانی با مهندسی معکوس به دست آمده است.

همچنین داروی سولامر نیز که پیش از این و طی سه سال گذشته به صورت وارداتی در بازار وجود داشت برای اولین بار در کشور به تولید می‌رسد که قیمت خرید این دارو با بیمه برای بیماران ۱۶۰ تومان خواهد بود.

این دارو مخصوص بیماران کلیوی است و در جذب فسفات کمک می‌کند.

همچنین پلت دارویی که پیش از این برای ساخت داروها از کشور ایتالیا به عنوان بهترین تولیدکننده پلت سالانه ۴۰ تن وارد کشور می‌شد توسط دانشمندان و از طریق مهندسی معکوس به تولید رسید به طوری که نمونه داخلی آن با نمونه ایتالیایی هیچ تفاوتی ندارد.

کیسه بی‌کربنات نیز در کنار کیسه ادرار، پالوفایبر، فیلتر صافی دیالیز، سوبگ اس کلاسیک نیز از دیگر محصولات تولیدی شرکت سها از زیرمجموعه هلال احمر در سال ۹۴ هستند.

منبع:خبرگزاری فارس


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *