دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

درمان قطعی چاقی با دستکاری هوشمند ژنتیک

درمان قطعی چاقی با دستکاری هوشمن... ,    منتشر شده در 350 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      311   پرینت       

استفاده از یک فناوری هوشمند دستکاری ژنتیک امیدها را برای درمان قطعی چاقی در افرادی که سالهاست از این مساله رنج می برند، افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، پیش از این روش یادشده موسوم به CRISPR به درمان بیماری هایی مانند مالاریا، وبا و آبله کمک کرده بود و موجب گشایش هایی در مقابله با ویروس اچ آی وی نیز شده بود.

درمان قطعی چاقی با دستکاری هوشمند ژنتیک
حال محققان دانشگاه کالیفرنیا می گویند با استفاده از روش دستکاری ژنتیکی CRISPR می توان از چاق شدن افراد جلوگیری کرد. این روش با موفقیت بر روی موش ها آزمایش شده و امید فراوانی وجود دارد که بر روی انسان ها هم مثمرثمر باشد.

در جریان استفاده از این روش باید برخی ژن های انسان ها با دقت کپی شوند که هنوز برای انجام دقیق این کار برخی نگرانی ها وجود دارد. همچنین هنوز مشخص نیست آیا استفاده از روش CRISPR عوارض جانبی به همراه خواهد داشت یا خیر. باید توجه داشت که کاربرد این روش در گذشته در مواردی موجب ابتلای افراد به بیماری های دیگر شده است.

اعمال این روش بر روی موش ها فعلا موجب تنظیم شدن میزان گرسنگی ایجاد شده در آنها در طول شبانه روز شده و علاقه آنها به خوردن غذای بیش از حد را از بین برده است.

منبع:خبرگزاری مهر


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *