دکتر سلامت

تلفن : ۷۷۱۶۲۸۰۰ (۰۲۱)

شنبه الی پنجشنبه ۰۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

support-drsalamat
لوگو دکتر سلامت

اثرات شگفت انگیز پرپین

اثرات شگفت انگیز پرپین ,    منتشر شده در 1165 روز پیش ,      بدون دیدگاه ,      2,295   پرینت       

اثرات شگفت انگیز پرپین

اثرات شگفت انگیز پرپین

خرفه (پرپین) گیاهی است که در فرهنگ سنتی ایرانی نامی شناخته شده  و مورد استقبال است . اگر چه این گیاه به صورت علف هرز می روید اما عظمت آن به حدی است  که سازمان بهداشت جهانی پس از بررسی های همه جانبه این گیاه لقب اکسیر جهانی      ( global panacea)  به آن داده شده است .

پرپین منبع ثروتمندی از امگا ۳و ۶ است در حدی که افرادی که در رزیم غذایی شان ماهی وجود ندارد با مصرف پرپین می توانند امگای مورد نیاز بدن را از این گیاه تامین کنند .

اثراتی چون کاهش چربی خون ، کاهش فشار خون و نیز کاهش قند خون چند نمونه ای از ده ها اثرات درمانی پرپین است . مطالعات متعددی در کشورهای مختلف در خصوص اثرات درمانی پرپین صورت گرفته است . از مجموع مطالعه این مقالات شاید بتوان به این استنباط رسید که پرپین می تواتد جایگزین مناسبی برای متفورمین و آتورواستاتین هم باشد . برخلاف متفورمین و آتورواستاتین که اثرات سوئی بر روی کبد دارند ، خرفه هیج گونه آثار سوئی ندارد .

اکثرا با شنیدن نام خرفه اذعان می کنند بله این سبزی فراوان در دسترس است اما وقتی مورد مطالبه قرار می گیرند از یافتن آن ناتوانند . البته فرموله کردن گیاه نکته ای است که نباید از ان غفلت شود.


درباره نویسنده :
کلینیک سلامت
لوگو دکتر سلامت
کلینیک سلامت
اولین درمانگاه تخصصی دیابت و چاقی در شرق تهران

مقالات پیشنهادی

  بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *